کتاب های مورد علاقه

توضیحات

به بچه‌ها گفتن،از بچه‌ها شنیدن | آدل فابر، الین مازلیش

یکی از مهم ترین دغدغه های والدین چگونگی حرف زدن با فرزندشون هست . به بچه ها گفتن از بچه ها شنیدن ، کتابی بسیار کارآمده که با تاکید روی دو طرفه بودن گفتگو ،به ما یاد میده  چطور با فرزندانمون حرف بزنیم و چطور شنونده حرف فرزندمون باشیم و اونهارو درک کنیم…

شادترین کودک محله | هاروی کرپ

پدران و مادرانی که شاد نیستند، نمی توانند کودکانی شاد هم تربیت کنند. والدین ناسالم امروز، کودکان غمگین دیروزند و کودکان غمگین امروز، پدران و مادران فردا هستند…

این کتاب اول مارو با علت رفتارهای نوپایان و اینکه چرا این رفتارها برای والدین خسته کننده و طاقت فرسا هستن آشنا میکنه و بعد به ما یاد میده چطور با نوپایان ارتباط برقرار کنیم و رفتار های مثبت رو در اونها تقویت و رفتار های منفی رو تضعیف کنیم.

چگونه به کودک خود نه بگوییم | ویل ویلکاف

این کتاب طی سی سال، مجموعه‌ای از نظریات هزاران پدر و مادری که در کنترل و مدیریت رفتار فرزندشان موفق شده و یا شکست خورده‌اند رو جمع آوری کرده . و به ما یاد میده که چطور یک برنامه منطقی ، کارآمد و موثر رو برای تربیت فرزندمون داشته باشیم و بر اون اساس عمل کنیم.

کلیدهای رویارویی با مشکلات رفتاری کودکان | الینور سیگل و لیندا سیگل

این کتاب درباره بسیاری از مشکلات رفتاری که ممکنه ما در پرورش و تربیت فرزندمون با اونها روبرو بشیم صحبت میکنه و با آموزش تکنینکهایی به ما در پیشگیری ، بهبود و تعدیل این رفتارها  کمک میکنه.

راهنمای کامل تربیت کودک | الیزابت پنتلی

الیزابت پنتلی پزشک و روانشناس کودکان ، توی این کتاب میگه : پرورش فرزند کار پیچیده ای و نمیشه یک نسخه تربیتی رو برای همه پیچید اما برای هر مشکل یا مسئله‌ای که ممکنه در زندگی روزمره با کودکتون با اون روبه‌رو بشید ، راه حل هایی کاربردی آورده و پیشنهاد میکنه با بررسی و تامل در اونها ، راهکاری که مناسب با خلق و خوی فرزندتون هست رو انتخاب کنید…

کلیدهای مراقبت از نوزاد از تولد تا یک سالگی | تکلا اس.نی

دوازده ماه اول زندگی کودک شما میتونه به همون اندازه که هیجان انگیزه ، چالش برانگیز هم باشه ، مخصوصا اگر اولین تجربه فرزندداریتونه .

این کتاب با پرداختن به مسائلی مثل شیردهی ، آلرژی غذایی ، پیگیری رشد کودک ، مسافرت رفتن با کودک و خیلی از مواردی که برای پدرها و مادرها میتونه تبدیل به دغدغه بشه شما رو توی این راه همراهی میکنه…

کلیدهای پرورش هوش اجتماعی در کودکان و نوجوانان | کتی کوهن

این کتاب مهارت هایی رو که کودکتون برای برقراری رابطه دوستی و تداوم آن نیاز داره، به شما ارائه میده . شما میتونین با کمک به کودکتون در تمرین این تکنیک ها توی خانه و همچنین در کنار سایر همسالان ، مهارت های اجتماعی کودکتون رو پروش بدین.

کلیدهای پرورش هوش عاطفی در کودکان و نوجوانان | جان گاتمن

این کتاب در ایجاد یک پیوند عمیق بین شما و کودکتون و تربیت نسلی سالم به شما کمک میکنه . این کتاب در پنج گام به شما یاد میده که چطور به عواطف کودکتون توجه کنید ، با همدلی به او گوش بدهید ، به احساسات او اعتبار ببخشید ، به کودکتون یاد بدید که چطور پذیرای احساساتش باشه و به او کمک کنید به شیوهٔ مناسبی با مشکل یا وضعیت ناراحت کننده ای رو به رو بشه و راه حل مناسبی برای مشکل خودش پیدا کنه .

۱۰۱ بازی خانوادگی | شاندو واردا

بازی برای کودکان مثل یک دنیای کوچک است و  درباره چگونگی تجربه کردن دنیا، آموختن درباره آن و چگونه پیش بردن آن است . و به همین دلیل است که بچه‌ها باید بازی‌های مختلفی را در سنین مختلف انجام دهند .کودکان از طریق بازی درباره اعتمادبه‌نفس، محدودیت‌ها، رعایت نوبت، آنچه که آسیب می‌رساند، آنچه که احساس خوبی ایجاد می‌کند، چگونگی بیان نظرات و گوش دادن به دیگران می‌آموزد .

این کتاب 101 بازی خانوادگی را از سراسر جهان جمع آوری کرده ، بازی هایی مناسب در زمان مسافرت، تولد و لذت بخش برای والدین ، کودکان و… که با دستورالعمل هایی گویا آموزش داده شده و پیشنهادهایی برای لذت بخش تر بودنشان عنوان شده.